Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaprosił do siebie na śniadanie przedsiębiorcze mamy działające w wspieranym przez miasto Bydgoskim Klubie Przedsiębiorczych Mam. Wśród zaproszonych gości znalazłyśmy się również MY, założycielki MAMOpotrafisz.pl.

Wszystkie Panie z BKPM są mamami małych dzieci i wszystkie łączą obowiązki rodzinne z działalnością, która przynosi im satysfakcję, pobudza do działania i daje siłę. Cześć prowadzi własne firmy, niektóre zajmują się działalnością charytatywną. Spotykają się raz w miesiącu, by poradzić się, porozmawiać, podzielić się doświadczeniami, wspólnie rozwiązać problemy. Zwykle na spotkanie zapraszani są też goście, odbywają się bezpłatne warsztaty, szkolenia… Dzięki nawiązanym kontaktom, nowym znajomościom, przyjaźniom rodzą się kolejne przedsięwzięcia, nawet biznesy.

Celem spotkań jest też networking. Panie wymieniają się wizytówkami, opowiadają o sobie, swojej branży. Zastanawiają się, jak mogą się wzajemnie wesprzeć.

Chciałbym przede wszystkim życzyć wszystkim Paniom tyle energii w dążeniu do celu, ile mają w sobie przedsiębiorcze mamy. Pogodzenie roli mamy i bizneswoman nie jest łatwe, ale jak widać można to zrobić i choć – zapewne – jest to często wyboista i pełna poświęceń droga do spełnienia swoich marzeń, to warto podjąć wyzwanie

– mówił na spotkaniu Prezydent Rafał Bruski.

 

Prezydent był pod wrażeniem kreatywności, entuzjazmu, wiary i determinacji, jaką mają w sobie mamy i nic dziwnego, towarzystwo było wyborowe. Do śniadania zasiadły: Dorota Skublicka-Michalska (założycielka Mamopotrafisz.pl), Agnieszka Ćwiklińska (Dekoratywka Pracownia Przestrzeni Dziecięcych, Kreacjo – aranżacja wnętrz), Magdalena Zawiszewska z córką Alusią (Biuro językowe ), Justyna Szulczewska (portal mamywsieci.pl), Agata Pamuła (Dziecioteka wypożyczalnia sprzętu dla dzieci i rodziców), Violetta Naskręt (wypożyczalnia zabawek i blog Mamaodrana.pl), Ania Rusiniak (wolontariuszka w projekcie Szlachetna Paczka) oraz Dorota Glaza, która z ramienia Urzędu Miasta organizuje spotkania mam.

zdjęcia dzięki uprzejmości portalu bydgoszcz.pl, Urząd Miasta Bydgoszczy


%d bloggers like this: