Macie pomysł na biznes? Nie? To podpowiemy Wam, jak mama może zarabiać w domu lub we własnej firmie. Ile z Was myśli, by zrezygnować z etatu i pracować u siebie i dla siebie? Możliwości są ogromne, potrzebny jest tylko dobry pomysł na biznes! Oto kilka z nich.

Po urodzeniu dziecka nasz świat staje na głowie, ulega przewartościowaniu. Zmieniają się nasze potrzeby, zmieniają możliwości. Mamy inne ambicje, priorytety, musimy przeorganizować nasze życie. To dobry moment na przygotowanie się do otwarcia własnej firmy, która uniezależni nas od szefa i sztywnych godzin pracy.  Co może robić mama na “własny rachunek”? Wszystko oczywiście zależy od wykształcenia, zdolności, predyspozycji. Musimy dobrze się zastanowić, jakie są nasze mocne strony, co umiemy lub czego jesteśmy się w stanie w stosunkowo krótkim czasie nauczyć.

Ważne jest też jakie mamy możliwości finansowe. Otwarcie firmy zwykle wymaga nakładów. Trzeba – w zależności od rodzaju działalności – wyposażyć biuro, kupić narzędzia, wynająć lokal, zainwestować w towar, transport, promocję, nawet zatrudnić pracowników. Warto też pomyśleć nad zapleczem, jakie mamy. Może warto wykorzystać maszynę do szycia, która od lat stoi w kącie lub mieszkanie po babci, w dobrym punkcie? Albo komputer, z którym i tak prawie się nie rozstajemy? Co więc może robić mama.

Prowadzić sklep internetowy

Opiekować się dzieckiem

Otworzyć szkołę językową

Budować strony internetowe

Udzielać korepetycji

Otworzyć przedszkole, żłobek, punkt przedszkolny

Szyć ubranka, maskotki, kocyki

Robić biżuterię

Otworzyć gabinet kosmetyczny

Pisać teksty, zajmować się redakcją i korektą

Zajmować się tłumaczeniami

Udzielać korepetycji

Projektować wnętrza

Pozycjonować strony internetowe

Robić zdjęcia

Organizować wesela

Zajmować się grafiką komputerową lub składem komputerowym

Pisać bloga

Prowadzić firmę kateringową

Otworzyć salę zabaw dla dzieci

Prowadzić księgowość

Otworzyć biuro nieruchomości

Możliwości jest naprawdę wiele. W następnych tekstach omówimy niekóre z nich szerzej. A może Wy macie jakieś inne, ciekawe pomysły?

 

%d bloggers like this: