Tematem dziewiątego spotkania było nasze, często za niskie POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI! Walczyłyśmy ze zwykle błędnymi a bardzo nas OGRANICZAJĄCYMI PRZEKONANIAMI!

Bardzo często słyszę od kobiet, że mają za małe poczucie własnej wartości, że muszą nad nim popracować, że gdyby (!) miały większe, oj toooo… przenosiłyby góry! Kiedy pytam, co zrobiły, by owo marne poczucie własnej wartości podnieść, wzruszają ramionami. Na pytanie, co powoduje, że tak źle o sobie myślą, niemal jednym tchem wymieniają jako swoje najgorsze cechy, jakie tylko przychodzą im do głowy. – A SKĄD WIESZ, że taka jesteś? Zagaduję wtedy – odpowiedź też zwykle przychodzi szybko – “no przecież ja siebie znam najlepiej”!

Mam nadzieję, że udało mi się Was ostatnio przekonać, że nic bardziej mylnego. Owszem, wiemy o sobie dużo, ale często, szczególnie oceny formułujemy na podstawie bardzo BŁĘDNYCH I BARDZO NAS OGRANICZAJĄCYCH PRZEKONAŃ, przypuszczeń, złych doświadczeń, strachów, porównań…  Oraz – co najważniejsze – że możemy i wręcz musimy z tym walczyć, przyglądając się sobie bliżej i ferujuąc wyroki na własny temat w oparciu o czytsą i obiektywną wiedzę o sobie. Doprawiając ją troszkę wiarą w siebie, w możliowść zmian, doskonalenia i dobrych chęci!

Dorota Skublicka – Michalska

%d bloggers like this: